5022R-221J
Mfr.Part #
5022R-221J
Description
FIXED IND 220NH 2.58A 55MOHM SMD
Inductance :
220nH
Current Rating :
2.58A
Q Factor :
50
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Tolerance :
±5%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Depth :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
25MHz
Shielding :
Unshielded
Max DC Current :
2.58A
Height :
5.84mm
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Frequency - Self Resonant :
450MHz
DC Resistance (DCR) :
55mOhm Max
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
5022R-221J
API Delevan 5022R-221J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD