5022R-204J
Mfr.Part #
5022R-204J
Description
FIXED IND 200UH 219MA 7.1OHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
5.84mm
Material - Core :
Iron
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Terminal Shape :
J BEND
Frequency - Self Resonant :
6.5MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Inductance :
200μH
HTS Code :
Max DC Current :
219mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tolerance :
±5%
Depth :
6.35mm
DC Resistance (DCR) :
7.1Ohm Max
Q Factor :
65
Construction :
Epoxy Molded
Current Rating :
219mA
Test Frequency :
790kHz
Case/Size Code :
Datasheets
5022R-204J
API Delevan 5022R-204J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD