5022R-134F
Mfr.Part #
5022R-134F
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 130UH 250MA 5.45OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
5.45Ohm Max
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
Nonstandard
JESD-609 Code :
e1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Test Frequency :
790kHz
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Case/Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
5.84mm
Material - Core :
Iron
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, 13 INCH
Inductance :
130μH
Q Factor :
65
Factory Lead Time :
45 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
250mA
Termination :
SMD/SMT
Published :
Construction :
Epoxy Molded
ECCN Code :
EAR99
Series :
5022R
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Depth :
6.35mm
Frequency - Self Resonant :
8.5MHz
Shielding :
No
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Max DC Current :
250mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Datasheets
5022R-134F
API Delevan 5022R-134F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD