5022R-112J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5022R-112J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.1UH 930MA 420MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Depth :
6.35mm
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
190MHz
Max DC Current :
930mA
Radiation Hardening :
No
Construction :
RECTANGULAR
HTS Code :
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Q @ Freq :
33 @ 7.9MHz
Material - Core :
Phenolic
Quality Factor-Min (at L-nom) :
33
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, 13 INCH
Current Rating :
930mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Height :
5.84mm
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Q Factor :
33
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Test Frequency :
7.9MHz
Inductance :
1.1μH
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
45 Weeks
Shielding :
No
Published :
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
DC Resistance (DCR) :
420mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
5022R
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
5022R-112J
API Delevan 5022R-112J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD