5022R-102H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5022R-102H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 1.125A 290MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
290mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shielding :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Material - Core :
Phenolic
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packing Method :
TR
Max DC Current :
1.125A
Number of Terminations :
2
Construction :
Epoxy Molded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Pbfree Code :
yes
Inductance :
1μH
Current Rating :
1.125A
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
6.35mm
Q Factor :
50
Height :
5.84mm
Frequency - Self Resonant :
200MHz
Number of Functions :
1
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Published :
Series :
5022R
JESD-609 Code :
e1
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Test Frequency :
25MHz
Factory Lead Time :
45 Weeks
Datasheets
5022R-102H
API Delevan 5022R-102H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD