5022-914J
Mfr.Part #
5022-914J
Description
FIXED IND 910UH 107MA 31.5OHM SM
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Construction :
Epoxy Molded
Case/Size Code :
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Series :
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Max DC Current :
107mA
Q Factor :
65
Tolerance :
±5%
Weight :
1.5g
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Material - Core :
Iron
Depth :
6.35mm
Height Seated (Max) :
0.230 5.80mm
Terminal Shape :
J BEND
JESD-609 Code :
e0
Inductance :
910μH
Current Rating :
107mA
Test Frequency :
790kHz
Height :
5.84mm
Published :
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Frequency - Self Resonant :
2.5MHz
DC Resistance (DCR) :
31.5Ohm Max
No
HTS Code :
Lead Free :
Contains Lead
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Radiation Hardening :
Datasheets
5022-914J
API Delevan 5022-914J
5022-914J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD