5022-364H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5022-364H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 360UH 171MA 12.5OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case/Size Code :
Current Rating :
171mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
790kHz
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material - Core :
Iron
Pbfree Code :
No
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
360μH
JESD-609 Code :
e0
Height :
5.84mm
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Series :
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.230 5.80mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Max DC Current :
171mA
Depth :
6.35mm
Frequency - Self Resonant :
4.8MHz
Construction :
Epoxy Molded
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
45 Weeks
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Shielding :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Q Factor :
65
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
12.5Ohm Max
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±3%
Datasheets
5022-364H
API Delevan 5022-364H
5022-364H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD