5022-334H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5022-334H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330UH 173MA 12 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Published :
Frequency - Self Resonant :
5.1MHz
Max DC Current :
173mA
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Series :
Tolerance :
±3%
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.230 5.80mm
Case/Size Code :
Test Frequency :
790kHz
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, 13 INCH
Shielding :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Functions :
1
Q Factor :
65
Depth :
6.35mm
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Construction :
Epoxy Molded
Current Rating :
173mA
Material - Core :
Iron
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
5.84mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance :
330μH
Factory Lead Time :
45 Weeks
DC Resistance (DCR) :
12Ohm Max
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
5022-334H
API Delevan 5022-334H
5022-334H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD