5022-303J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5022-303J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 30UH 348MA 2.8 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Construction :
Epoxy Molded
Shielding :
No
Number of Functions :
1
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Published :
Depth :
6.35mm
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
348mA
ECCN Code :
EAR99
Max DC Current :
348mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material - Core :
Iron
Case/Size Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Shape :
J BEND
Weight :
1.5g
JESD-609 Code :
e0
Packing Method :
TR, 13 INCH
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm Max
Package / Case :
Nonstandard
Q Factor :
65
Number of Terminations :
2
Test Frequency :
2.5MHz
Frequency - Self Resonant :
21MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
5.84mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Series :
Inductance :
30μH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Pbfree Code :
No
Lead Free :
Contains Lead
Height Seated (Max) :
0.230 5.80mm
Factory Lead Time :
45 Weeks
Q @ Freq :
65 @ 2.5MHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Datasheets
5022-303J
API Delevan 5022-303J
5022-303J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD