5022-122H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5022-122H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.2UH 930MA 420MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Length :
13.208mm
Current Rating :
930mA
Series :
Height Seated (Max) :
0.230 5.80mm
Termination :
SMD/SMT
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
33 @ 7.9MHz
Q Factor :
33
Test Frequency :
7.9MHz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Frequency - Self Resonant :
180MHz
Material - Core :
Phenolic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±3%
Factory Lead Time :
45 Weeks
DC Resistance (DCR) :
420mOhm Max
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
930mA
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
930mA
Inductance :
1.2μH
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
5.84mm
Published :
Width :
6.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
6.35mm
Datasheets
5022-122H
API Delevan 5022-122H
5022-122H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD