500T012M25H
Mfr.Part #
500T012M25H
Manufacturer
Glenair
Description
CONNECTOR BACKSHELL
Stock
17
In Stock :
17
Manufacturer :
Glenair
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
MIL Conformance :
No
RoHS :
Details
Brand :
Connector Support Type :
CONNECTOR ACCESSORY
Assembly Item Name :
Backshell
Additional Feature :
CABLE ENTRY TOP STYLE, SHIELDED
IEC Conformance :
No
Reach Compliance Code :
Compliant
Material :
Aluminum Alloy
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Option 1 :
LOCKING
Series :
Product Category :
D-Sub Backshells
Product Type :
D-Sub Backshells
Mounting Option 2 :
Hex Head
Product Length :
31.75 mm
DIN Conformance :
Datasheets
500T012M25H
Introducing D-Sub Connector Assemblies Glenair 500T012M25H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 500T012M25H pinout, 500T012M25H datasheet PDF, 500T012M25H amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Glenair 500T012M25H ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP