500SJAA19M2000ACFR
Mfr.Part #
500SJAA19M2000ACFR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Physical Dimension :
4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Additional Feature :
TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Operating Frequency :
19.2MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Symmetry-Max :
54/46%
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Fall Time-Max :
2ns
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Rise Time-Max :
2ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
0°C~70°C
Supply Voltage :
1.8V
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±10ppm
Current - Supply (Max) :
19mA
Series :
Si500S
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
19.2MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
1.8V
Output :
CMOS
Skyworks Solutions, Inc. 500SJAA19M2000ACFR
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD