500SEAA66M0000ACF
Mfr.Part #
500SEAA66M0000ACF
Description
XTAL OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
Frequency :
66MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency Stability :
±10ppm
Current - Supply (Max) :
22mA
Supply Voltage :
2.5V
Crystal
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
66MHz
Symmetry-Max :
54/46%
Operating Temperature :
0°C~70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Packaging :
Bag
Datasheets
500SEAA66M0000ACF
Skyworks Solutions, Inc. 500SEAA66M0000ACF
500SEAA66M0000ACF datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD