500SEAA20M0000ACFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
500SEAA20M0000ACFR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Operating Frequency :
20MHz
Additional Feature :
TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fall Time-Max :
2ns
Type :
XO (Standard)
Physical Dimension :
4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Function :
Enable/Disable
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±10ppm
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Symmetry-Max :
54/46%
Frequency :
20MHz
Series :
Si500S
Rise Time-Max :
2ns
Output :
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Supply Voltage :
2.5V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
22mA
Skyworks Solutions, Inc. 500SEAA20M0000ACFR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD