500SABB4M09600ACH
Mfr.Part #
500SABB4M09600ACH
Description
XTAL OSC XO 4.0960MHZ CMOS SMD
3 (168 Hours)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
RoHS Compliant
Additional Feature :
TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Rise Time-Max :
2ns
Symmetry-Max :
54/46%
Operating Temperature :
0°C~85°C
Physical Dimension :
4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Operating Frequency :
4.096MHz
Function :
Enable/Disable
Frequency :
4.096MHz
Current - Supply (Max) :
24mA
Series :
Si500S
Fall Time-Max :
2ns
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Bag
Supply Voltage :
3.3V
Operating Supply Voltage :
3.3V
Output :
CMOS
Datasheets
500SABB4M09600ACH
Skyworks Solutions, Inc. 500SABB4M09600ACH
500SABB4M09600ACH datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD