500SABB27M0000ACH
Mfr.Part #
500SABB27M0000ACH
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
24mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Operating Temperature :
0°C~85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminations :
4
Operating Frequency :
27MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Bag
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
27MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Power Supplies :
3.3V
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Datasheets
500SABB27M0000ACH
Skyworks Solutions, Inc. 500SABB27M0000ACH
500SABB27M0000ACH datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD