500SABA27M0000ACH
Mfr.Part #
500SABA27M0000ACH
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Fall Time-Max :
2ns
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
24mA
Series :
Si500S
Frequency :
27MHz
Symmetry-Max :
54/46%
Operating Frequency :
27MHz
Output :
CMOS
Physical Dimension :
4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Base Resonator :
Crystal
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
2ns
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Bag
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
0°C~85°C
Additional Feature :
TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Datasheets
500SABA27M0000ACH
Skyworks Solutions, Inc. 500SABA27M0000ACH
500SABA27M0000ACH datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD