500SABA24M0000ACH
Mfr.Part #
500SABA24M0000ACH
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
XO (Standard)
Operating Supply Voltage :
3.3V
Rise Time-Max :
2ns
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
24MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Physical Dimension :
4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Fall Time-Max :
2ns
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
0°C~85°C
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Output :
CMOS
Current - Supply (Max) :
24mA
Symmetry-Max :
54/46%
Frequency :
24MHz
Series :
Si500S
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Bag
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Additional Feature :
TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
500SABA24M0000ACH
Skyworks Solutions, Inc. 500SABA24M0000ACH
500SABA24M0000ACH datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD