500SABA11M2896ACHR
Mfr.Part #
500SABA11M2896ACHR
Description
SINGLE-ENDED SILICON OSCILLATOR
Type :
Single-Ended Oscillator
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Resonator :
Crystal
Ratings :
Packaging :
Reel
Frequency :
11.2896 MHz
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
RoHS :
Details
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.157 L x 0.126 W (4.00mm x 3.20mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Absolute Pull Range (APR) :
Product Status :
Obsolete
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
20mA
Frequency Stability :
±250ppm
Output :
CMOS
Operating Supply Voltage :
2.5 V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Skyworks Solutions, Inc. 500SABA11M2896ACHR
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD