500SAAC54M0000ACFR
Mfr.Part #
500SAAC54M0000ACFR
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 54.0000MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
24mA
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.9mA
Series :
Si500S
XO (Standard)
Number of Terminations :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Frequency :
54MHz
Base Resonator :
Crystal
Power Supplies :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Standby (Power Down)
Frequency Stability :
±10ppm
Qualification Status :
Not Qualified
Output :
CMOS
Operating Temperature :
0°C~70°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Frequency :
54MHz
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Skyworks Solutions, Inc. 500SAAC54M0000ACFR
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD