500SAAC54M0000ACF
Mfr.Part #
500SAAC54M0000ACF
Description
XTAL OSC XO 54.0000MHZ CMOS SMD
Function :
Standby (Power Down)
Voltage - Supply :
3.3V
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Terminations :
4
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Frequency :
54MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Operating Temperature :
0°C~70°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.9mA
Packaging :
Bag
Surface Mount
Power Supplies :
3.3V
Frequency :
54MHz
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
24mA
Supply Voltage :
3.3V
Datasheets
500SAAC54M0000ACF
Skyworks Solutions, Inc. 500SAAC54M0000ACF
500SAAC54M0000ACF datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD