500SAAC16M9344ACFR
Mfr.Part #
500SAAC16M9344ACFR
Description
XTAL OSC XO 16.9344MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
24mA
Operating Frequency :
16.9344MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Additional Feature :
OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±10ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
2ns
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Physical Dimension :
4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Function :
Standby (Power Down)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.9mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
2ns
Symmetry-Max :
54/46%
Frequency :
16.9344MHz
Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Skyworks Solutions, Inc. 500SAAC16M9344ACFR
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD