500SAAA98M3040ACF
Mfr.Part #
500SAAA98M3040ACF
Description
XTAL OSC XO 98.3040MHZ CMOS SMD
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Bag
Frequency :
98.304MHz
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
98.304MHz
Output :
CMOS
Fall Time-Max :
2ns
Additional Feature :
TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Frequency Stability :
±10ppm
Symmetry-Max :
54/46%
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Rise Time-Max :
2ns
Physical Dimension :
4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current - Supply (Max) :
24mA
Datasheets
500SAAA98M3040ACF
Skyworks Solutions, Inc. 500SAAA98M3040ACF
500SAAA98M3040ACF datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD