500SAAA8M19200ACFR
Mfr.Part #
500SAAA8M19200ACFR
Description
XTAL OSC XO 8.1920MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Rise Time-Max :
2ns
Operating Frequency :
8.192MHz
Fall Time-Max :
2ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Operating Temperature :
0°C~70°C
Symmetry-Max :
54/46%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
24mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency :
8.192MHz
Physical Dimension :
4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Function :
Enable/Disable
Additional Feature :
TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Frequency Stability :
±10ppm
Supply Voltage :
3.3V
Skyworks Solutions, Inc. 500SAAA8M19200ACFR
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD