500SAAA66M6600ACFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
500SAAA66M6600ACFR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 66.6600MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Surface Mount :
yes
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
66.66MHz
Operating Temperature :
0°C~70°C
Rise Time-Max :
2ns
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Symmetry-Max :
54/46%
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Series :
Si500S
Operating Frequency :
66.66MHz
Fall Time-Max :
2ns
Additional Feature :
TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
24mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output :
CMOS
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±10ppm
Skyworks Solutions, Inc. 500SAAA66M6600ACFR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD