500DSBA50M0000ACH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
500DSBA50M0000ACH
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
1.8V
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
16.5mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Supply Voltage :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
0°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Series :
Si500D
Surface Mount :
yes
Output :
LVDS
Packaging :
Bag
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
1.8V
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
50MHz
Operating Frequency :
50MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
500DSBA50M0000ACH
Skyworks Solutions, Inc. 500DSBA50M0000ACH
500DSBA50M0000ACH datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD