500DPAA108M000ACFR
Mfr.Part #
500DPAA108M000ACFR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 108.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
6 Weeks
Supply Voltage :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Series :
Si500D
Power Supplies :
2.5V
Number of Terminations :
6
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency :
108MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Frequency Stability :
±10ppm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
36mA
Operating Frequency :
108MHz
Operating Temperature :
0°C~70°C
Output :
CMOS
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Skyworks Solutions, Inc. 500DPAA108M000ACFR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD