500DFAA150M000ACF
Mfr.Part #
500DFAA150M000ACF
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Qualification Status :
Not Qualified
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
36mA
Type :
XO (Standard)
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Output :
CMOS
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
6
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
0°C~70°C
Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Bag
Operating Frequency :
150MHz
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Frequency :
150MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Series :
Si500D
Datasheets
500DFAA150M000ACF
Skyworks Solutions, Inc. 500DFAA150M000ACF
500DFAA150M000ACF datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD