500DEAA100M000ACF
Mfr.Part #
500DEAA100M000ACF
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Output :
CMOS
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency Stability :
±10ppm
Series :
Si500D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Bag
Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Current - Supply (Max) :
36mA
Operating Temperature :
0°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Datasheets
500DEAA100M000ACF
Skyworks Solutions, Inc. 500DEAA100M000ACF
500DEAA100M000ACF datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD