500DDBB100M000ACHR
Mfr.Part #
500DDBB100M000ACHR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Operating Supply Voltage :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Operating Frequency :
100MHz
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Output :
HCSL
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
100MHz
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Series :
Si500D
Number of Terminations :
6
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Qualification Status :
Not Qualified
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
29.3mA
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Skyworks Solutions, Inc. 500DDBB100M000ACHR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD