500DCBA100M000ACH
Mfr.Part #
500DCBA100M000ACH
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Packaging :
Bag
Operating Frequency :
100MHz
Frequency :
100MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Base Resonator :
Crystal
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
16.5mA
Power Supplies :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
0°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Series :
Si500D
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
500DCBA100M000ACH
Skyworks Solutions, Inc. 500DCBA100M000ACH
500DCBA100M000ACH datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD