500DCAE40M0790ACFR
Mfr.Part #
500DCAE40M0790ACFR
Description
DIFFERENTIAL SILICON OSCILLATOR
Oscillators
Ratings :
Product Status :
Obsolete
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current Rating :
16.5 mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Length :
4 mm
Packaging :
Reel
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
40.079 MHz
Height :
0.85 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.157 L x 0.126 W (4.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Max) :
16.5mA
Output Format :
LVDS
Frequency Stability :
150 PPM
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
3.2 mm
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Supply Voltage :
3.3 V
RoHS :
Details
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Function :
Type :
Differential Oscillator
Minimum Operating Temperature :
0 C
Package :
Tape and Reel (TR)
Skyworks Solutions, Inc. 500DCAE40M0790ACFR
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD