500DCAC192M000ACF
Mfr.Part #
500DCAC192M000ACF
Description
XTAL OSC XO 192.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Published :
Operating Frequency :
192MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
16.5mA
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
Frequency :
192MHz
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
0°C~70°C
Series :
Si500D
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Number of Terminations :
6
Frequency Stability :
±10ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.9mA
Function :
Standby (Power Down)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Type :
XO (Standard)
Datasheets
500DCAC192M000ACF
Skyworks Solutions, Inc. 500DCAC192M000ACF
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD