500DCAB70M0000ACF
Mfr.Part #
500DCAB70M0000ACF
Description
DIFFERENTIAL SILICON OSCILLATOR
Oscillators
Product Status :
Obsolete
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency Stability :
150 PPM
Function :
Enable/Disable
RoHS :
Details
Type :
Differential Oscillator
Absolute Pull Range (APR) :
Output :
LVDS
Height :
0.85 mm
Length :
4 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Max) :
16.5mA
Packaging :
Cut Tape
Minimum Operating Temperature :
0 C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Package :
Strip
Current Rating :
16.5 mA
Spread Spectrum Bandwidth :
Size / Dimension :
0.157 L x 0.126 W (4.00mm x 3.20mm)
Width :
3.2 mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
70 MHz
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Output Format :
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Datasheets
500DCAB70M0000ACF
Skyworks Solutions, Inc. 500DCAB70M0000ACF
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD