500DCAB120M000ACFR
Mfr.Part #
500DCAB120M000ACFR
Description
DIFFERENTIAL SILICON OSCILLATOR
Type :
Differential Oscillator
Function :
Enable/Disable
Minimum Operating Temperature :
0 C
Length :
4 mm
Frequency Stability :
150 PPM
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Resonator :
Crystal
Ratings :
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Packaging :
Reel
Size / Dimension :
0.157 L x 0.126 W (4.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Format :
LVDS
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
120 MHz
RoHS :
Details
Current Rating :
16.5 mA
Output :
LVDS
Product Status :
Obsolete
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
3.2 mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height :
0.85 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Max) :
16.5mA
Mounting Type :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Skyworks Solutions, Inc. 500DCAB120M000ACFR
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD