500DCAA77M7600ACFR
Mfr.Part #
500DCAA77M7600ACFR
Description
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVDS SMD
Operating Temperature :
0°C~70°C
Current - Supply (Max) :
16.5mA
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output :
LVDS
Supply Voltage :
3.3V
Series :
Si500D
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
3.3V
Operating Frequency :
77.76MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency :
77.76MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Frequency Stability :
±10ppm
Type :
XO (Standard)
Number of Terminations :
6
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Skyworks Solutions, Inc. 500DCAA77M7600ACFR
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD