500DCAA13M0000ACF
Mfr.Part #
500DCAA13M0000ACF
Description
XTAL OSC XO 13.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Power Supplies :
3.3V
Output :
LVDS
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Current - Supply (Max) :
16.5mA
Number of Terminations :
6
Frequency :
13MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Bag
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Supply :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
13MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±10ppm
6-SMD, No Lead
Datasheets
500DCAA13M0000ACF
Skyworks Solutions, Inc. 500DCAA13M0000ACF
500DCAA13M0000ACF datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD