500DCAA125M000ACF
Mfr.Part #
500DCAA125M000ACF
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Radiation Hardening :
No
Current - Supply (Max) :
16.5mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
125MHz
Supply Voltage :
3.3V
Series :
Si500D
Published :
Frequency :
125MHz
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Number of Terminations :
6
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency Stability :
±10ppm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Bag
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Operating Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Datasheets
500DCAA125M000ACF
Skyworks Solutions, Inc. 500DCAA125M000ACF
500DCAA125M000ACF datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD