500DCAA100M000ACFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
500DCAA100M000ACFR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
Si500D
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency :
100MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Power Supplies :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
100MHz
Number of Terminations :
6
Operating Temperature :
0°C~70°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
16.5mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Function :
Enable/Disable
Skyworks Solutions, Inc. 500DCAA100M000ACFR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD