500DBAA40M9600ACFR
Mfr.Part #
500DBAA40M9600ACFR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 40.9600MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
0°C~70°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Current - Supply (Disable) (Max) :
10.7mA
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
40.96MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Compliant
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
Si500D
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
22.2mA
Output :
LVPECL
Skyworks Solutions, Inc. 500DBAA40M9600ACFR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD