500DABE91M7500ACH
Mfr.Part #
500DABE91M7500ACH
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 91.7500MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
0°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Qualification Status :
Not Qualified
Base Resonator :
Crystal
Series :
Si500D
Type :
XO (Standard)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
91.75MHz
Current - Supply (Max) :
36mA
Frequency Stability :
±20ppm
Output :
LVPECL
Packaging :
Bag
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Number of Terminations :
6
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency :
91.75MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Power Supplies :
3.3V
Datasheets
500DABE91M7500ACH
Skyworks Solutions, Inc. 500DABE91M7500ACH
500DABE91M7500ACH datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD