500DABC100M000ACH
Mfr.Part #
500DABC100M000ACH
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Size / Dimension :
0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.9mA
Packaging :
Bag
Frequency :
100MHz
Function :
Standby (Power Down)
Operating Temperature :
0°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current - Supply (Max) :
36mA
Datasheets
500DABC100M000ACH
Skyworks Solutions, Inc. 500DABC100M000ACH
500DABC100M000ACH datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD