50-CBSU-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
50-CBSU-24
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Description
RF SHIELD 24" SURFACE MOUNT
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
RF Shields
Mounting Type :
Surface Mount
Width - Overall :
24.000 609.60mm
Series :
50-CBS
Type :
Shield, 2-Piece
Height - Overall :
0.500 12.70mm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Ventilation :
Non-Vented
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
50-CBSU-24
Leader Tech Inc. 50-CBSU-24
Shield, 2-Piece 0.500 12.70mm 24.000 609.60mm Surface Mount Non-Vented 50-CBS
50-CBSU-24 Overview
50-CBSU-24 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Surface Mount value
50-CBS
50-CBSU-24 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
50-CBSU-24 RF Shields applications.
  • Cosmic noise
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
  • Bluetooth mice
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC