5-AB5050-1.5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5-AB5050-1.5
Manufacturer
3M
Description
RF EMI ABSORBING SHEET 1.5" 5PK
Manufacturer :
3M
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series :
AB-5000
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shape :
Circular
Thickness - Overall :
0.022 0.55mm
Material :
Polymer Resin, Metal Flakes
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Type :
Absorbing Sheet
Width :
1.500 38.10mm
Thickness :
533.4μm
Datasheets
5-AB5050-1.5
3M 5-AB5050-1.5
1.500 38.10mm AB-5000 Absorbing Sheet 0.022 0.55mm Circular Non-Conductive, Single Sided Polymer Resin, Metal Flakes -25°C~85°C