5.0SMDJ78AH
Mfr.Part #
5.0SMDJ78AH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Applications :
Automotive
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
39.7A
Unidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Series :
Automotive, AEC-Q101, 5.0SMDJ
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ