5.0SMDJ70CA-H
Mfr.Part #
5.0SMDJ70CA-H
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AB
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Power Line Protection :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Telecom
Series :
5.0SMDJ
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Factory Lead Time :
16 Weeks
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
44.3A
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ