5.0SMDJ6.5ASHRAT7
Mfr.Part #
5.0SMDJ6.5ASHRAT7
Manufacturer
Littelfuse
Description
TVS 5KW 6.5V 5%UNI DO-214AB TR7
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Applications :
Telecom
Type :
Zener
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Status :
Active
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Unidirectional Channels :
1
Brand :
Number of Channels :
1 Channel
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
446.4A
Working Voltage :
6.5 V
Clamping Voltage :
11.2 V
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Polarity :
Unidirectional
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
5.0SMDJ-S
Package :
Digi-Reel?
Breakdown Voltage :
7.22 V
Product Type :
TVS Diodes
Minimum Operating Temperature :
- 65 C
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Packaging :
Reel
RoHS :
Details
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V