5.0SMDJ54CA-H
Mfr.Part #
5.0SMDJ54CA-H
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
57.5A
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW