5.0SMDJ51ASHRAT7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5.0SMDJ51ASHRAT7
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS 5KW 51V 5%UNI DO-214AB TR7 R
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Applications :
Telecom
Clamping Voltage :
82.4 V
Capacitance @ Frequency :
Packaging :
Reel
Polarity :
Unidirectional
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Package :
Digi-Reel?
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
60.7A
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature :
- 65 C
Mounting Type :
Surface Mount
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Number of Channels :
1 Channel
RoHS :
Details
Brand :
Breakdown Voltage :
56.7 V
Termination Style :
SMD/SMT
Working Voltage :
51 V
Product Type :
TVS Diodes
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)