5-0SMDJ30CAH
Mfr.Part #
5-0SMDJ30CAH
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC BI
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Clamping Voltage :
48.4 V
Product Type :
TVS Diodes
Capacitance @ Frequency :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Polarity :
Bidirectional
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Series :
Automotive, AEC-Q101, 5-0SMDJxxH
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
103A
Working Voltage :
30 V
Termination Style :
SMD/SMT
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Breakdown Voltage :
33.3 V